Klaipėdos universitetinę ligoninę pasiekė įmonių parama

Klaipėdos uosto krovos bendrovių pastangomis Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) aprūpinta aukštos kokybės išmaniais kvėpavimo aparatais. Ligoninėje įrengta speciali pooperacinė palata, skirta gydyti COVID-19 sergančius pacientus. 

Uostininkus vienijanti Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija iš savo narių surinko 200  tūks. eurų ir miesto ligoninėms dovanos iš viso 5 Danijoje pagamintas kvėpavimo ir anestezijos sistemas bei kitų medicinos priemonių. Svariu indėliu prie paramos ligoninei prisidėjo ir koncerno bendrovės KLASCO, Centrinis Klaipėdos terminalas bei „Krovinių terminalas“.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo Gintauto Virkečio teigimu, šiai ligoninei uosto kompanijų dovanoti ir jau sumontuoti 2 kvėpavimo įrenginiai yra labai svari ir gelbstinti gyvybes parama. Jie bus naudojami ventiliuoti „covidinių“  pacientų plaučius po įvairių chirurginių operacijų. 

„Operavome keletą  pacientų su įtarimais dėl COVID-19, nė vieno tikrai šia liga sergančio dar neturėjome. Iki šio naudojome tokius aparatus operacinėse anestezijai. O  dabar  jų turėsime ir pooperaciniame skyriuje“, — sakė G. Virketis.

Sumontuota sistema skirta intubuotam pacientui dirbtiniu būdu palaikyti kvėpavimo funkciją. (Intubavimas —  tai procedūra,  kada į kvėpavimo takus įvedamas intubacinis vamzdelis, per kurį vyksta oro (dujų mišinio) cirkuliacija plaučiuose. Žmonėms, kurių plaučiai yra pažeisti, sutrikusi kvėpavimo centro galvos smegenyse veikla, ar dėl kitų priežasčių yra sutrikusi kvėpavimo funkcija, dirbtinė ventiliacija yra vienintelis būdas palaikyti kvėpavimą ir gyvybę.

Technikos tiekėjų Klaipėdoje atstovas Sigitas Uselis teigia, kad  AX500 – aukščiausios klasės anestezijos sistema, gaminama 70 metų patirtį turinčios Danijos įmonės. Ji,  buitiškai kalbant, „Mersedeso lygio“. Uostininkai prieš pirkdami techniką  atsiklausė, kokie aparatai Klaipėdos ligoninėms labiausiai tiktų. Pasak S. Uselio,  aparatas yra išmanus, jis turi daug žmogaus  kvėpuojamų dujų sudėtį analizuojančių funkcijų, todėl yra labai patogus gydytojams ir saugus pacientams.

Kiek anksčiau KLASCO prisidėjo prie Klaipėdos uosto krovos kompanijų inicijuotos pagalbos medikams iniciatyvos ir kovoje su pandemija yra pasirengusi teikti įvairią pagalbą ateityje.