Po karantino atsigaunantiems moksleiviams ─ KLASCO parama

Moksleiviai – viena labiausiai karantino paveiktų gyventojų grupių. Ribojimai itin smarkiai sumažino jiems taip reikalingo gyvo bendravimo ir judėjimo galimybes. Atsigauti po karantino jiems padeda ne tik šeimos, mokyklos, bet ir verslai. „Sveika mokykla“ pripažinta Klaipėdos Vitės progimnazija ir jai ne pirmus metus padedanti Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO, daliai jos moksleivių dovanoja savaitės trukmės vasaros stovyklą.

Karantinas sutrikdė vaikų bendravimą

Vitės progimnazijos direktorė Renata Venckienė teigia, jog fizinis aktyvumas aktualus visoms amžiaus grupėms, tačiau ypatingas dėmesys turi būti skiriamas vaikams ir jų judėjimo įpročių stiprinimui.

„Dėl nuotolinio mokymo dalis mokinių susidūrė su socialine atskirtimi, todėl jiems labai reikia patirtinio mokymosi ─ per pažinimą lavinti ne tik įvairias kompetencijas, bet ir asmenines savybes, stiprinti bendravimo, bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius“, ─ įsitikinusi R. Venckienė.

Pažins šalies praeitį

„Jei ankstesnių metų stovyklose gilinome akademines žinias, anglų kalbos įgūdžius, tai šiemet norime suteikti vaikams galimybę sustiprinti fizinę ir emocinę sveikatą po karantino. Kadangi turime rėmėjų, galime užtikrinti, kad dalies mūsų vaikų vasara bus turiningesnė. Fizinė veikla būtina kiekvienam vaikui ─ jis ne tik geriną sveikatą, bet ir skatina tobulėjimą skatinančių įpročių formavimąsi“, ─ sako Vitės progimnazijos direktorė.

Paskutinę liepos savaitę vyksiančioje stovykloje „Minimelts-2021“ Vitės progimnazijos mokiniai keliaus į Nidą, lankys Lūksto ir Platelių ežerus. Be to, stovyklautojai geriau pažins Lietuvos istoriją: vyks į partizanų slaptavietes, ieškos protėvių kūlgrindos, kops į Medvėgalio kalną. Savo sukauptais įspūdžiais jie dalinsis plaukdami laivu, mėgausis vandens pramogomis baseinuose ir kitaip aktyviai leis laiką.

Ši stovykla – ne pirmas atvejis, kuomet Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO įsitraukia į Vitės bendruomenės gyvenimo gerinimą. Pernai KLASCO prisidėjo ne tik prie moksleivių stovyklos, bet ir rėmė Vitės bendruomenės tėvų bei vaikų ekskursiją, nuvežė senjorus į Druskininkų sveikatingumo kompleksą „Grand SPA Lietuva“, įgyvendino kitas iniciatyvas.

KLASCO information